Reeglid

Fotovõistluse “Kultuurimälestised Vikipeediasse” reeglid

 1. Osavõtuõigus. Võistlusel võivad osaleda kõik peale žüriisse kuuluvate isikute. Võistlusel võib osaleda fotodega, mis on tehtud Eesti kultuurimälestiste riiklikku registrisse kantud objektidest. Võistlusel osalevad fotod, mis on laaditud üles Wikimedia Commonsisse spetsiaalse vormi abil (http://commons.wikimedia.org/wiki/Special:UploadWizard?campaign=wlm-ee&uselang=et) ettenähtud aja jooksul.
 2. Fotode kasutusõigus. Osaleda võib üksnes omatehtud fotodega ning võistlusel osalevad fotod tuleb avaldada Creative Commons Attribution-ShareAlike või sellest vabama litsentsi tingimustel.
 3. Ajakava. Võistlustööde üleslaadimise aeg on 1. septembrist 2015 kuni 30. septembrini 2015. Pildistamise aeg võib olla ka kui tahes palju varasem, aga võistlusel ei osale fotod, mis on laaditud Wikimedia Commonsisse enne 1. septembrit 2015.
 4. Piltide lisamine. Foto üleslaadimisel tuleb märkida, millist kultuurimälestist on pildil kujutatud. Muu hulgas tuleb selleks kasutada mälestise registrinumbrit.
 5. Auhinnad. Välja antakse esimese, teise ja kolmanda koha auhind ning mitmesuguseid eriauhindu. Auhinna kättesaamiseks peab Wikimedia Commonsi kasutajakontol olema kinnitatud e-postiaadress, muidu ei ole võimalik võitjaga ühendust võtta.

Ootused

 1. Võistluse eesmärgiks on tutvustada inimestele Eesti kultuuripärandit ning kokku koguda kvaliteetseid fotosid võimalikult paljudest mälestistest. Sellest tulenevalt ei ole piiratud fotode arv, mida üks kasutaja lisada tohib. Mida rohkem kultuurimälestisi pildile saad, seda parem.
 2. Pildisuuruse kohta ei ole otsesid piiranguid, kuid eelistatud on võimalikult suured fotod. See on kasulik ka hilisemal näituse koostamisel.
 3. Žürii hindab fotode kunstilist ja tehnilist taset ning entsüklopeedilist väärtust. Tegemist on ikkagi fotovõistlusega ning eesmärgiks on kokku koguda kvaliteetseid pilte.
 4. Eriti oodatud on pildid objektidest, millest ei ole seni ühtegi fotot lisatud.

Abi üleslaadimisel

Kui Sul on võistlusele sobivaid fotosid, aga vajad abi nende üleslaadimisel, siis võid septembris pöörduda mõne siin märgitud maakondliku muinsuskaitseinspektori poole, kes on andnud oma nõusoleku abivajajatele toeks olla.

 • Saaremaa vaneminspektor Rita Peirumaa, tel 5145558, Tallinna tn 10, Kuressaare
 • Raplamaa vaneminspektor Karen Klandorf, tel 485 5953, 5079242, Tallinna mnt 14 Rapla
 • Lääne-Virumaa vaneminspektor Mirjam Abel, tel 32 58069, 5293086, Kreutzwaldi 5, Rakvere
 • Pärnumaa vaneminspektor Nele Rent, tel 443 1046, 5669 3459, Kuninga 18, Pärnu
 • Viljandi Muuseum, tel 433 3316, Johan Laidoneri plats 10, Viljandi

3 thoughts on “Reeglid

 1. Pingback: Uudistaja 11.09.2013

Lisa kommentaar